چاپ ریسو

ریسوگرافی

دستگاه ريسو براي هنگامي مناسب است كه قرار باشد از يك صفحه به تعداد زياد (حداقل ۲۰۰ عدد چاپ كنيد) چون مستر در اين سيستم يك بار مصرف است و بعد از چاپ شدن كار بايد به دور انداخته شود و براي كار جديد دوباره مستر جديد ساخته شود پس براي تكثير هاي زير ۲۰۰ عدد صرف نميكند كه از اين سيستم استفاده شود و استفاده از دستگاه فتوكپي به صرفه تر است اما براي تيراژ هاي بالاي ۲۰۰ عدد چاپ ريسو بسيار به صرفه تر است و مخصوصاً در چاپ هاي بالاي ۱۰۰۰ برگ قيمت تمام شده ي هر برگ بسيار پايين تر از فتو كپي است. (در تيراژ هاي بالاي ۱۰.۰۰۰ برگ استفاده از چاپ افست از چاپ ريسو به صرفه تر مي شود)

چاپ ریسو ، نوعی از چاپ میباشد که مناسب برای کارهایی است که برداری طراحی شده باشند و رنگ در آنها تفکیک شده باشد.این فرمت چاپ از نظر سرعت و قیمت نسبت به چاپ افست مناسبتر میباشد و قابلیت چاپ در رنگهای مشکی ، آبی ، سبز ، قرمز و زرد را دارا میباشد.

سرعت چاپ در دستگاه هاي ريسو بسيار بيشتر از دستگاه هاي فتوكپي است و تا ۱۳۰ برگ در دقيقه هم مي رسد.

كيفيت چاپ ريسو علاوه بر نوع و مدل دستگاه به شدت به كيفيت مواد مصرفي بستگي دارد. استفاده از مركب و مستر غير فابريك هزينه ها را پايين مي آورد ولي كيفيت چاپ را هم كاهش مي دهد.

نحوه ي محاسبه ي قيمت در چاپ ريسو به اين ترتيب است كه هزينه ي چاپ و هزينه ي كاغذ به طور مجزا حساب مي شود. از يك برگ تا ۱۰۰۰ برگ هزينه اي ثابت براي چاپ دريافت مي شود و قيمت كاغذ هم بسته به تعداد كاغذ مصرف شده محاسبه مي شود . اگر تعداد بالاتر از ۱۰۰۰ عدد باشد براي هر دور ۱۰۰۰ تايي چاپ يك بار ديگر هزينه ي چاپ دريافت مي شود. اصطلاحاً گفته مي شود كه دورِ چاپ در دستگاه ريسو ۱۰۰۰ تايي است يعني براي هر ۱۰۰۰ عدد يك دور حساب مي شود و نيم فرم هم وجود ندارد. يعني مثلاً اگر تعداد چاپ شما ۱۲۰۰ يا ۱۵۰۰ يا ۱۹۰۰ باشد فرقي نميكند و در هر سه مورد هزينه ي ۲ فرم چاپ دريافت مي شود.

چاپ ريسو قابليت چاپ بر روي كاغذ از ۶۰ گرم تا ۲۰۰ گرم را داراست . (دستگاه چاپ ريسو روي گاغذ يا مقواي گلاسه چاپ نمي كند چون مركب ريسو روي برگه گلاسه (روغني) پخش ميشود.

دستگاه ريسو قابليت چاپ بر روي انواع پاكت ساخته شده و آماده را دارد. يعني شما مي توانيد پاكت مورد نظر خود را تهيه نماييد و سپس روي آن چاپ كنيد.

چاپ ريسو براي چاپ انواع دسته فاكتور فروش ، قبوض و اوراق اداري ، پاكت ، كارتكس و خلاصه چاپ هايي با طرح هاي ساده (متن و جدول) كه نياز به كيفيت خيلي بالايي ندارند و در ضمن با تيراژ بالا هم چاپ مي شوند مناسب است

سفارشات ریسو و دیجیتال خود را به ما بسپارید

فایل ریسو و دیجیتال خود را برای ما ارسال کنید و در محل مورد نظر تحویل بگیرید

shadow